09.04.16

Інформаційний матеріал до буклету

Метод проектів

В основі методу проектів лежить розвиток пізнавальних навичок учнів, умінь самостійно конструювати свої знання, умінь орієнтуватись в інформаційному просторі, розвиток критичного мислення.
Метод проектів завжди орієнтований на самостійну діяльність учнів - індивідуальну, парну або групову, яку учні виконують протягом певного відрізка часу.
Він завжди припускає рішення якоїсь проблеми, яка передбачає, з одного боку, використання різноманітних методів, засобів навчання, а з іншого - інтегрування знань, умінь з різних областей науки, техніки, технології, творчих областей.
Великою перевагою проектної діяльності є вміння, які набувають учні, а саме:
¨ планувати свою роботу, попередньо прораховуючи можливі результати;
¨ використовувати багато джерел інформації;
¨ самостійно збирати і накопичувати матеріал;
¨ аналізувати, співставляти факти, аргументувати свою думку;
¨ приймати рішення;
¨ установлювати соціальні контакти (розподіляти обов'язки, взаємодіяти один з одним);
¨ створювати "кінцевий продукт" - матеріальний носій проектної діяльності (доповідь, реферат, фільм, календар, журнал, проспект, сценарій);
¨ представляти створене перед аудиторією;
¨ оцінювати себе та інших.
 Метод проектів - педагогічна технологія, зорієнтована не на інтеграцію фактичних знань, а на їх застосування і набуття нових. Активне включення учнів у зміст тих або інших проектів дає можливість засвоїти нові способи людської діяльності в соціокультурному середовищі.

 Що треба знати батькам дитини, яка шукає інформацію в Інтернеті?

З розвитком світу та сучасних технологій батьків вже не дивує їх трирічна дитина, яка може самостійно увімкнути комп’ютер та знайти серед безлічі папок саме той мультик, який треба. Це вже не той світ, коли по телебаченню виділявся окремий час на мультфільми. І найгірше, що було – це пропустити їх. 
Зараз діти схоплюють все на льоту і встигнути за ними прослідкувати практично нереально. Саме тому, дуже часто вони потрапляють в різноманітні неприємні ситуації. Одним із джерел небезпек зараз є Інтернет. На жаль, там діти черпають не лише корисну інформацію для свого розвитку та освіти, а й наштовхуються на ряд небезпечних ситуацій.
Не варто повністю забороняти використовувати Інтернет своїй дитині, адже крім розваг у мережі діти вчаться спілкуватись, самовиражатись та розвивають коло своїх інтересів. За допомогою комп’ютера дитина вчиться самостійно розв’язувати поставлені задачі, а нові знання розширюють кругозір, розвивають кмітливість та лідерські якості.
Тим більше, в сучасних умов Інтернет дає доступ до неймовірної кількості інформації, яка знадобиться дітям і підліткам у навчанні. 


1 коментар:

  1. Дуже часто діти швидше за нас вчаться використовувати можливості Інтернету. Згодна з тим, що діти практично повинні працювати в Інтернеті. Не потрібно цього боятись батькам.

    ВідповістиВидалити