01.11.16


Використання сервісів Google в навчальному процесі

Хмарні технології це технологія розподіленної обробки даних  в якій комп’ютерні ресурси та потужності надаються користувачу як Інтернет сервіс.

Хмарні технології - це електронне сховище ваших даних у мережі Інтернет, яке дозволяє зберігати, редагувати, а також ділитися цікавими файлами і документами з вашими друзями та колегами.
В наш час існує багато інтернет-сервісів, які використовують хмарні технології.  Зручність, простота використання, доступ до важливих  файлів у будь-який час, через будь-які пристрої, від ноутбуків до смартфонів, та ряд інших переваг забезпечують прискорений темп розповсюдження хмарних технологій.
Прикладами таких сервісів є:
Microsoft OneDrive
Сервіс Microsoft OneDrive  є продуктом Windows Live, його можна назвати гібридом хмарного сховища та онлайн-редактора документів. Цей хмарний сервіс також дозволяє створювати і редагувати основні документи Microsoft Office, причому робити це можна як через мережевий інтерфейс, так і через настільні версії Microsoft Office від 2010 року.
Сервіс OneDrive дозволяє зберігати до 15 ГБ інформації (або 25 ГБ для користувачів, які мають право на безкоштовне оновлення ) в упорядкованому за допомогою стандартних папок .
Для зображень передбачений предпросмотр у вигляді ескізів, а також можливість їх перегляду у вигляді слайдів.
Отже, чому Google?

На мій погляд, головний аргумент - це дійсно просто і зручно, і це працює. Доказом може служити той факт, що сервіси Google у своїй роботі успішно використовують багато вчителів та викладачів абсолютно різних предметів і напрямів. Вражає і радує кількість і якість освітніх ресурсів, створені на основі сервісів Google
Базові сервіси, які надає Google - це пошта Gmail, робота з документами та збереження даних "в хмарі" Google Drive, сервіс календарів Gooogle, і платформа для створення сайтів. Навіть цей базовий набір сервісів дає в руки вчителеві потужний інструмент для організації спільної роботи з учнями, розвитку ІКТ-компетенцій, оптимізації своєї роботи.
Але крім цих сервісів існує величезна кількість інших, доступ до яких має кожен зареєстрований користувач Google. Це і своєрідна соцмережа Google+, і популярний в даний час браузер Chrome, перекладач Google, що працює як в листах і ваших документах, так і на веб-сторінках в мережі, карти Google Maps, Google чат, голосові і відеозустрічі, в яких може бути до 10 активних учасників, платформа для ведення індивідуальних і групових блогів Blogger, сервіс Книги та багато іншого.
Розглянемо докладніше деякі з перерахованих сервісів.
Gmail  - Це сховище з необмеженим кожного користувача. Всі дані розміщуються на серверах Google. Для учнів, викладачів та адміністраторів використання є безкоштовним і не передбачає показу реклами. Кожен учень та вчитель отримують свою поштову скриньку необмеженого розміру, прив’язану до шкільного домену. 
Календар  - Календарями можна ділитися з усіма користувачами навчального закладу або з окремими колегами. Широкий спектр засобів управління спільним доступом допомагає забезпечити безпеку і конфіденційність. Календар Google інтегрований в Gmail і сумісний з іншими популярними програмами-календарями. Календар Google допомагає упорядкувати справи. 
Диск – хмарне сховище даних, яке належить компанії GoogleInc., що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах у хмарах та ділитися ними з іншими користувачами хмар в Інтернеті. Можливо надавати доступ до файлів або цілих тек окремим людям, або групам. Можна писати і відповідати на коментарі до файлів, щоб дізнатися про думку інших або поділитися своїми ідеями. Кількість місця на диску Гугл для акаунтів школи необмежене.Google Диск – єдиний простір для зберігання файлів і роботи з ними. Він дозволяє працювати над документами одночасно з іншими користувачами, наприклад, готувати спільний проект із ко­ле­гою, планувати будь-які події або вести облік із партнерами. 
Документи–робота з документами, організація спільного доступу додокументів, спільна робота.
Сайти – вчителі та учні можуть безкоштовно створювати сайти та блоги.
YouTube для навчальних закладів - Гарний інтернет-сервіс для пошуку найрізноманітнішого відео, за допомогою  якого можна зробити урок набагато цікавішим ніж усний виклад навчального матеріалу. За допомогою одного з сервісів Google+ можна швидко й легко ділитися улюбленими відеороликами на YouTube. Для цього потрібно натиснути значок Google+ у розділі "Надіслати" під відео. І всі ваші колеги та учні, які є у ваших колах побачать це відео.
Гугл чат
Додаток Hangouts дозволяє відправляти і приймати текстові повідомлення і фотографії, спілкуватися в голосовому чаті, а також безкоштовно проводити індивідуальні та групові відеозустрічі!
Дистанційне навчання за допомогою  Classroom
Фактично Гугл клас дозволяє вчителям організувати дистанційне навчання за допомогою Інтернету.
Також цей сервіс тісно інтегрований з іншими безкоштовними сервісами Гугл такими як Youtube, Gmail, Документи. Classroom також оптимізований для роботи з різними мобільними пристроями, що надає учням більшої мобільності при виконанні завдань.
Документи Гугл. Спільне використання документів, електронних таблиць і презентацій, спільна робота в межах групи або всього навчального закладу в режимі реального часу. Крім того, остаточні версії документів можна публікувати для користувачів з усього світу. Це той же самий офісний пакет, який має текстовий редактор, редактор таблиць, редактор презентацій, редактор малюнків.
Форма Google
Форма Google - відмінний помічник вчителя. За допомогою форми можна проводити різні опитування, вікторини, створювати анкети, тести. При створенні форми автоматично створюється таблиця Google, в якій накопичуються результати заповнення форми. Таблиця надає зручні можливості зберігання і обробки зібраних даних.
Гугл фото
Сервіс фото дозволяє зберігати фотографії та відео в хмарі, доступ до сховища можна здійснювати не тільки з комп’ютера, а й з мобільних пристроїв. Архів фотографій школи надійно зберігається, не треба перейматися проблемами архівування та збереження даних.
Google Сайт
Платформа для створення сайтів Google Сайту. Це дуже популярна в даний час платформа, особливо тоді, коли йдеться про швидкому створенні легкого сайту, до якого необхідно підключити інші сервіси Google. При цьому від автора не потрібно якихось спеціальних знань.
Ще один дуже цікавий сервіс від Google - платформа для ведення блогів Blogger. Блоги, розміщені на цій платформі отримують доменне ім'я другого рівня в домені blogspot.com Це безкоштовна платформа, проте по надійності вона може залишити позаду багато платних. Робота з нею вкрай проста, а створити новий блог можна буквально за 2 хвилини. Ви можете вибрати шаблон оформлення з безлічі готових, а можете, володіючи деякими навичками налаштувати шаблон під себе, зробити свій блог унікальним. Як і всі сервіси від Google, він легко взаємодіє з іншими: вставити відео, документ, картинки, альбом або опитування не складе ніяких труднощів.
І нарешті сервіс, про який я хотіла б розповісти і який дуже люблять використовувати вчителі та учні в силу його наочності, це карти Google. Це цілий комплекс сервісів заснований на безкоштовному картографічному контенті.
На картах Googleможна переглядати схеми і карти місцевості, супутникові знімки, фото і відео, прив'язане до даними координатами, у всіх великих містах є можливість переглядати панорами, можна створювати карту зі своїми сітками і маршрутами на ній. Приклад такого застосування карт Google перед вами: карта вбудована в сторінку на сайті, а створена була окремо за допомогою сервісу GoogleMaps. За допомогою програм SketchUp і Google Планета Земля ви можете істотно розширити свою роботу з картографічним контентом, а також створювати 3D моделі будівель і вивчати готові моделі.
Google Sky (Google небо)
Додаток Google Maps, щодозволяєпереглядатикосмічнийПростір, якийоточуєЗемлю. Створено за допомогою телескопа Хаббл.
Google Книги - Сервіс повнотекстового пошуку по книгам, оцифрованих компанією Google (понад 10 мільйонів книг з найбільших бібліотек США).
Анатомічний атлас людини
Веб-додаток браузера Zygotebody являє собою справжню тривимірну модель людського тіла. Вона включає в себе кілька шарів, у тому числі кровоносну систему, нейронну мережу, скелет, а також м'язи. І все це ви побачите прямо в браузері.

2 коментарі:

  1. Світлана, дякую за чудову публыкацію!

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую, утягнула до групи журналу "Джміль" (https://plus.google.com/u/0/communities/105461053799239214085) Успіхів!

    ВідповістиВидалити